scorecardresearch

YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

70 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
İlçemiz ortaokullarından Feriha ve Ferhat Koyuncuoğlu Ortaokulunda TÜBİTAK 4006 bilim fuarı büyük ilgi gördü. Okulun fen bilgisi öğretmenlerinden İlhan HOTAMIŞ,Barış ZEREN,Faruk ÇİMEN , Ali AVCI tarafından danışmanlığı yapılan ürünlerin sergilendiği fuarda okul müdürü Kanber KOÇAK konuşmasında ;
‘’Bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesinin teşvik edilmesi, bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi, farklı gelişimsel ve bilişsel seviyedeki her çocuğa bilimsel proje yapma fırsatının sunulması, öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak bilimin eğlenceli taraflarının ön plana çıkarılması, farklı sosyo-ekonomik seviyedeki okulların bilimsel projelere eşit katılımının sağlanması bu projemizi gerçekleştirme amaçlarımızdandır. Bu amaçları gerçekleştirmede emeği geçen değerli danışman öğretmenlerimize ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. ‘’ dedi.
Okulun üç yıl önce açılmasına rağmen ikinci bilim fuarı olduğunu söyleyen Kanber KOÇAK gelecek yıl da aynı heyecanla, aynı şevkle çalışmalara devam edileceğini ifade etti.
Fuarda güneş enerjisiyle çalışan motosiklet büyük ilgi gördü. Fuarın en küçük ve en yaşlı ziyaretçileri de ilgi odağı oldu. Konuklara ikramda bulunuldu.
Etiketler