scorecardresearch

GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

10 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Ereğli Protokolü, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda Ereğli Belediyesi tarafından yaptırılan ve Gençlere hizmet vermesi planlanan Gençlik Merkezi'nin açılışı gerçekleştirildi.
Ereğli Belediyesi tarafından Oğuz Ata Sosyal Tesis’lerinde yaptırılan Gençlik Merkezi’nin açılış programına Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Ereğli Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Cumhuriyet Başsavcısı, Garnizon Komutanı, daire müdürlerinin yanı sıra gençler katıldı. Kafeteryanın açılış töreninde bir konuşma yapan Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Gençlik ve Spor Bayramına denk getirilen Gençlik Gençlik Merkezi’nin açılışını, Türkiye’nin geleceği olan gençler armağan ettiklerini ifade etti. Başkan Özgüven, “Yeni faaliyete geçirdiğimiz Gençlik Merkezi, gençlere özel hizmet verecek ve gençlerin sosyal aktivitelerini geliştirmelerin, paylaşımcı ve üretici olmalarına katkı sağlayacağına inanıyorum. Dinlenme ve sohbet alanlarının yanı sıra, bilgisayar bölümleri, salon oyunları ve bilardo masasının yer aldığı bu tesis, aynı zamanda gençlerin bir araya gelmelerini sağlayacak bir merkez konumunda olacak. Onların kötü alışkanlıklardan uzat tutulması ise en büyük beklentimizdir” dedi.
Gençlerin araştırmacı ve sorgulayıcı olmaları gerektiğini ifade eden Başkan Özgüven, “Gençlerin sosyal, aktif ve üretici sosyal bireyler olarak gelişmesini, üretici ve girişimci olmalarını istiyoruz. Kendinizi geliştirin, zararlı alışkanlıklardan uzak durun” diye konuştu. Başkan Özgüven, “Oğuz Ata tesislerinde gençlere özel hazırladığımız Gençlik Merkezi gençlerimizin yeni mekânı olacak ve çok cüzi fiyatlarla, her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Buranın sahibi gençlerimiz olacak” şeklinde konuştu.
Kaymakam Ömer Yaran ise "Bugün çok değerli gençlerimizin bayramı, bu güzide mekânın gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Ereğli İlçe Müftüsü Yusuf Eseroğlu’nun okuduğu dua ile açılışı yapıldı. Kurdela kesimini ise Gençlik Merkezinin yeni sahipleri gençler gerçekleştirdi.
Etiketler