scorecardresearch

EREĞLİ'DE SAĞLIK SORUNU OLMAYACAK

215 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Gökhan Darılmaz ERT'ye özel açıklamalarda bulunarak Ereğli Devlet Hastanesinin yeni inşaatı ve doktor sorununa değindi.

İnşaatın Ekim ayı sonunda bitirilmesinin planlandığını kaydeden Darılmaz, 40 Milyon lirayı geçkin bir maliyet harcandığını belirtti. Konya'nın en büyük ilçesi olan Ereğli'ye de böyle bir hastane yakışırdı diyen Darılmaz, Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz, Hastanenin geliştirilmesinde bölge vekili Halil Etyemez'in çok büyük katkıları var, Hastanemizin iç dizaynının da Ereğli'nin tarihine yakışır bir şekilde düzenleyeceğiz dedi.

Doktor sorunu konusunda da bilgi veren Gökhan Darılmaz 15 gün içerisinde üç Kadın Doğum Uzmanının göreve başlayacağını söyledi. Kamu Hastaneleri Birliği olarak en fazla yatırımı Eğitim Araştırma Hastanesi'nden sonra Ereğli'ye yaptıklarını kaydeden Darılmaz, kısa bir süre sonra Kadın Doğum ve Radyoloji bölümlerinde sıkıntı kalmayacak, uzun süredir Konya'dan çeşitli dallarda doktor takviyeleri yaparak sorunu çözmeye çalıştık, Ereğli sağlıkta ki problemleri artık yaşamayacak diye konuştu.
Etiketler