scorecardresearch

AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI

15 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 1 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Ereğli’de Ahilik Haftası Etkinlikleri Başladı. Sabah saatlerinde ilk olarak Ereğli Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı makamını ziyaret eden meslek odaları başkanları Ahilik haftasının önemi noktasında bilgi verdiler.
Ereğli Meslek odaları başkanlarına Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ali Osman Karamercan’da eşlik etti. Ereğli Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran’ın izinli olması nedeniyle göreve vekaleten bakan Halkapınar Kaymakamı Erdal Çetinbaş’ı ziyaret eden oda başkanları Ahilik Haftası dolayısıyla düzenlenecek olan programlar hakkında bilgi verdiler.
Ardından Belediye Başkanlığı makamına geçildi. Oda Başkanlarını makamında ağırlamaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven Ahilik’in toplulumuzun önemli bir değeri olduğunu ifade etti.
Ardından Ereğli Anıt Meydanına geçildi, burada Çelenk Koyma programı düzenlendi.
Gerçekleşen programa Ereğli Kaymakam Vekili Halkapınar Kaymakamı Erdal Çetinbaş, Belediye Başkan Yardımcısı Agâh Taşkın, Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ali Osman Karamercan ile daire amirleri ve oda başkanları katıldı.
Etiketler